Maailma puudutus

home / Hetk enne kui süütad küünla

Hetk enne kui süütad küünla

Hetk enne kui süütad küünla

07.01.2016

Küünla ja üldisemalt tule süütamist on paljudes traditsioonides ajast aega peetud pühaks tegevuseks. Mäletamatutest aegadest peale on inimesed käinud pühapaikades küünlaid läitmas.

Küünla süütamiseks ei pea põhjust otsima iidsetest kultuuridest. Enamasti me soovime, et pimedas põhjamaises õhtus oleks olla hubasem ja õdusam. Põlev küünal muudab toa soojemaks ja toidu maitsvamaks või siis hoopis hilisõhtu romantilisemaks.

Vahel võid läita küünla ka mõeldes heale sõbrale, soovides rahu ja armastust kogu maailmale. Ehk isegi väljendada sõnadesse panemata tänutunnet kõige hea eest, mis meil elus on. Meditatsioonide ja mõtiskluste ning endasse süüvimise juurea on küünlaleek heaks abivahendiks. Kõik sõltub sinust enesest, juhiseid on vaid üks – tee seda rahulikult, olles täie tähelepanu juures.

Aga see hetk enne küünla süütamist.. Ka selle erilise hetke võid võtta omale mediteerimiseks. Soovi mõttes, et küünlaleek oleks pühendatud sinu sisemisele minale ning kõigile elusolendeile; sinu püüdele olla siiras nii oma mõtteis kui tegudes; tervenduseks kõigele, mis tervendust vajab ja toeks sinu soovile kosutada ja puhastada oma hinge.
Kasutades chakraküünlaid võid viia oma tähelepanu kas ühele või mitmele chakrale või keskenduda mõnele konkreetsele teemale, soovides head nii enesele kui ka teistele.
See hetk võib olla vaid viivukene aga selle lihtsa sammuga aitad nii iseend kui kogu maailma. Saavutades rahu iseeneses.